Aktualności | HQservis

skontaktuj się z nami

Image
Image
Image
HQ Servis
Arkadiusz Haczykowski
Mokas 38a
96-500 Sochaczew

28 stycznia Dzień Ochrony Danych

jpg
 
 

Nasze dane osobowe są przetwarzane na okrągło – w pracy, u lekarza czy podczas zakupów.

Jednak wiele osób nie wie jakie wiążą się z tym ryzyka i obowiązki. Osoby prywatne często nie wiedzą jak mogą chronić siebie oraz swoje wrażliwe dane.  Wiele przedsiębiorstw do tej pory nie wdrożyło jeszcze odpowiednich procedur przetwarzania danych wynikających z RODO, a co za tym idzie, są narażone na wysokie kary finansowe.

15 lat temu Rada Europy ustanowiła dzień 28 stycznia “Europejskim Dniem Ochrony Danych” - pokazuje to jak ważnym zagadnieniem jest ochrona danych.

Kluczowym, jednak niestety często bagatelizowanym, elementem ochrony danych osobowych jest używanie właściwej niszczarki do dokumentów. Aby niszczarka była zgodna z zapisami RODO zaleca się niszczyć co najmniej w stopniu bezpieczeństwa P-4. Tylko w ten sposób mamy pewność, że dane osobowe są niszczona na małe ścinki uniemożliwiające ich ponowne odtworzenie.

Wyrzucając dane do kosza, tracimy nad nimi kontrolę. A przecież nikt nie chce, by osoby trzecie miały wgląd do ich wyciągów bankowych, faktur, wyników badań czy firmowej korespondencji. Niszczarka dokumentów to gwarancja poufności i bezpieczeństwo.

Nie wiesz którą niszczarkę wybrać? Poproś naszego doradcę o pomoc w wyborze właściwej niszczarki dokumentów dostosowanej do twoich indywidualnych potrzeb.  

 
 

Polecane artykuły